מאחורי הסיפור אני רק רוצה להיות אני

הסיפור "אני רק רוצה להיות אני" הוא הסיפור הראשון מתוך שלושת הסיפורים והוא זה שפותח את הספר ולא בכדי. הסיפור מגולל את תחושותיה וחוויותיה של עמית, שמרגישה שהיא אמנם נולדה בגוף של בן, אך בנפשה וחווה דיסוננס בין גופה ובין נפשה.

הסיפור "אני רק רוצה להיות אני" מתרחש בילדותה של עמית, אי שם בשנות השמונים המוקדמות, הסיטואציות המתוארות בסיפור והתחושות שחוותה התרחשו במציאות, רק שאז, בשנות ה-80 המודעות החברתית, לרבות אמצעי המדיה השונים, הרשתות החברתיות והפתיחות לא אפשרה לה להגדיר במדויק את זהותה ומגדרה, אלא לעסוק יותר בתחושות ובחוויות פנימיות המתארות את רגשותיה, לכן בסיפור זה עמית מתוארת פעם כבן ופעם כבת וחולקת עם הקוראים את קשייה לבחור מגדר אחד מבין השניים.
היא מרגישה שהיא רוצה להיות מי שהיא, ויותר מכך, היא מרגישה שכשהיא נמצאת בחברת אנשים היא חובשת על פניה מסכה וזאת כדי למצוא חן בעיני סביבתה, לעמוד בנורמות החברתיות המקובלות ולא לצאת דופן.

עמית צוק - אני רק רוצה להיות אניכְּשֶׁאֲנִי אִתְּכֶם אֲנִי מַרְגִּישָׁה בְּהַצָּגָה.
אַתֶּם הַקָּהָל – אֲנִי עָפָה עַל הַבָּמָה.
מִשְׁתַּדֶּלֶת לַעֲשׂוֹת כְּמֵיטַב יְכָלְתִּי,
וְרַק בִּשְׁבִילְכֶם לְהַסְתִּיר הֵיטֵב אֶת מִי שֶׁאֲנִי.
 
וּכְשֶׁאֲנִי לְבַד, לְבַד עִם עַצְמִי,  אֲנִי יוֹדַעַת – זֶה לֹא אֲמִתִּי.
אֲנִי לֹא מִי שֶׁאַתֶּם חוֹשְׁבִים שֶׁאֲנִי,
אֲנִי הַרְבֵּה מֵעֵבֶר לְגוּפִי,
אֲנִי רַק רוֹצָה לִהְיוֹת מְאֻשֶּׁרֶת,
אֲנִי רַק רוצה לִהְיוֹת אֲנִי.


הסיפור "אני רק רוצה להיות אני" אמנם מובא מנקודת מבטה של ילדה טרנסג'נדרית, יחד עם זאת המסרים הגלויים והסמויים המועברים בסיפור מדברים על אוטנטיות, על קבלת השונה, סובלנות חברתית והאחר הוא אני, גם כשהאחר מתנהג, מתלבש או פועל בניגוד לערכים ולנורמות שאנו מכירים.

אנשי מקצוע, מדריכי נוער ואנשי חינוך מוזמנים ליצור אתנו קשר באופן אישי, להתייעצות ולקבלת מענה בכל נושא.