מאחורי הסיפור אבית

הסיפור "אָבִּית" הוא הסיפור שלישי והאחרון בספר "אני רק רוצה להיות אני" ומסכם את השלמת תהליך יציאתה של עמית מהארון בפני ארבעת ילדינו, כשהסיפור מבוסס על מקרה אמיתי של בתנו אגם, בזמנו בת 10, שעמית יצאה בפניה מהארון כאישה טרנסג'נדרית.

הסיפור מגולל את תחושותיה וחוויותיה של אגם שמרגישה שעיניו של אביה אינם כתמול שלשום. היא חרדה, שמא דבר לא טוב קרה לו והוא חושש לספר לה, חבריה לכיתה מרגיעים אותה ומספרים לה שגם אביהם נראה טרוד בענייני מבוגרים ושנראה להם שחששה הוא לשווא. אגם לא מוותרת ופונה אליי בשאלה האם עמית באמת אוהב אותה, או שמא הוא מחביא ממנה סוד. אגם, בחושיה המחודדים גרמה לי עוד באותו יום לספר להם את "הסוד" ולחשוף אותם לכך שהאב שהכירו עד כה הוא בעצם אישה טרנסג'נדרית.

אבית - אני רק רוצה להיות אניאָז אַבָּא סִפֵּר לִי שֶׁלֹּא קִבֵּל אֶת הַגּוּף שֶׁרָצָה.
הָאֱמֶת...? גַּם אִמָּא מֵהַגּוּף שֶׁלָּהּ לֹא מַמָּשׁ מְרֻצָּה,
וּבִכְלָל, אֲנִי לֹא בְּטוּחָה שֶׁיֵּשׁ כָּזֶה דָּבָר
מִישֶׁהוּ שֶׁחוֹשֵׁב שֶׁיֵּשׁ לוֹ גּוּף נֶהֱדָר.
אַבָּא הִסְבִּיר לִי שֶׁצִּפּוֹר הַנֶּפֶשׁ שֶׁלּוֹ הִיא בְּעֶצֶם בַּת,
נִדְמֶה לִי שֶׁקּוֹלוֹ רָעַד כְּשֶׁהִגְנִיב לְעֶבְרִי מַבָּט.
לְרֶגַע שָׁתַקְתִּי, אֲבָל מַמָּשׁ לֹא הָיָה לִי אִכְפַּת
אִם בְּתוֹכוֹ צִפּוֹר נֶפֶשׁ שֶׁהוּא קוֹרֵא לָהּ צִפּוֹרָה.
מִצִּדִּי – שֶׁיִּקְרָא לָהּ בִּכְלָל דְּבוֹרָה. 
וְהִתְחַשֵּׁק לִי לִצְעֹק לְכָל הָעוֹלָם,
שֶׁאַבָּא שֶׁלִּי הוּא הָאַמִּיץ מִכֻּלָּם!


הסיפור "אבית" התרחש כשעמית הייתה בת 40 ואגם בת 10. בהמשך הסיפור אגם מחליטה שהשם "אבא" כבר אינו רלוונטי עוד לעמית וממציאה לה את השם "אבית" מן שילוב של אבא-בת עם השם עמית.
כמה חודשים לאחר מכן ובעקבות המראה של עמית שהופך נשי מיום ליום בעקבות הטיפול ההורמונלי שהיא מקבלת, אגם מחליטה שוב להחליף לעמית את השם, הפעם ל"אימית" או בקיצור "אימי". כך נוח להן יותר לצאת יחד לעיר, כשכולם בטוחים שעמית היא אמה של אגם.
הסיפור "אבית" טומן בתוכו מסרים גלויים וסמויים על ילדים המכבדים את בחירתם של הוריהם למרות הקושי הסביבתי, הסטיגמות החברתיות הקשות, הלחץ והמילים הקשות שאגם זוכה להם מילדים בני גילה, חלקם מכבדים את פרטיותה וחלקם מציקים ושואלים אותה אם אבא שלה הומו.
למרות כל התרחישים שניבאו לנו אנשים קרובים ורחוקים על הנזק שאנו גורמות לילדינו, אגם גדלה להיות ילדה מדהימה, רגישה, תמיד פועלת לקדם את הצדק והשיוויון בין ילדים בכיתתה ובסביבתה, תמיד מגינה על החלש וניצבת לצידו ולהגנתו.

אגם מצטרפת אלינו להרצאות לבני נוער בכל הארץ, אנשי מקצוע, מדריכי נוער ואנשי חינוך מוזמנים ליצור אתנו קשר באופן אישי, להתייעצות ולקבלת מענה בכל נושא.